Üniversitemizde “Ebelik Klinik Öğretim Süreçlerinde Mentörlük Eğitim Programı’’ Düzenlendi


Üniversitemiz Ebelik Bölümü tarafından İçel Sağlık Yüksekokulumuzun Seminer Salonu’nda 16 Şubat Cuma günü ‘‘Ebelik Klinik Öğretim Süreçlerinde Mentörlük Eğitim Programı’’ gerçekleştirildi. Eğitim programı İçel Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gözde Gökçe İsbir’in açılış konuşması ile başladı.

Ebelik eğitim programında klinik uygulama süreçlerinin kilit rol oynadığını, klinik uygulamalar süreçlerinin öğrencilerin teorik bilgilerini uygulama ile sentezlemelerine, beceri kazanmalarına ve gözlem yapmalarına imkan sağladığını vurgulayan  Prof. Dr. Gözde Gökçe İsbir; mesleki gelişim açısından yeri doldurulamaz olan klinik öğretim süreçlerinin yüksek maliyetli oluşu ve bu nedenle uygulamaların nitelikli şekilde sürdürülmesi gerektiğine dikkat çekerek, klinik uygulamaların verimliliğini artırmak için bu eğitimi düzenlediklerini ifade etti.

Üniversitemiz Ebelik Bölümü’nün uygulamalı dersleri kapsamında; eğitime, hastanelerde, ilçe sağlık müdürlüklerinde ve aile sağlığı birimlerinde çalışan klinik mentör olarak görevlendirilen ebe ve hemşirelerin tamamı eğitim programına katıldı.

Katılımcılar, 8 saat süren programda Ebelik Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Gözde Gökçe İsbir, Doç. Dr. Mine Yurdakul, Dr. Öğr. Üyesi Aslı Eker, Dr. Öğr. Üyesi Meltem Aydın Beşen, Dr. Öğr. Üyesi Sevil Güner ve Arş. Gör. Buse Alış tarafından gerçekleştirilen "Ebelik Klinik Öğretim Süreçlerinde Mentörlük Eğitim Programı"nda teorik ve uygulamalı eğitim oturumlarına interaktif katılım sağlayarak bilgi ve becerilerini geliştirdiler, klinik mentörlük konusundaki yetkinliklerini artırmış oldular.

Eğitim sonunda ise klinik mentörlere katılım belgeleri takdim edildi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2024-02-22 09:58:05
  • 795