ÜNİLİG Muaythai Türkiye Şampiyonası Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Tamamlandı


Üniversitemiz ev sahipliğinde, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, Türkiye Muay Thai Federasyonu ve Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen ÜNİLİG Muaythai Türkiye Şampiyonası 69 üniversiteden 400’e yakın sporcunun katılımıyla tamamlandı.

19-23 Şubat tarihlerinde Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyona ilk olarak açılış seremonisiyle başladı. Seremoniye, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı ve Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Hasan Yıldız, sporcular, hakemler, akademik personel ve öğrencilerimiz katıldı.

Seremonide konuşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, Üniversiteler Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nın ardından yine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, şampiyonanın düzenlenmesinde emeği olan tüm paydaşlara teşekkür etti.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay ise federasyon olarak 81 ilde faaliyet gerçekleştirdiklerini ve Türk gençliğini sporun her alanında zirveye çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. Prof. Dr. Günay, “Muaythai sporunda dünya şampiyonuz. Bu yıl da Katar’da düzenlenecek olan Dünya Üniversiteler Muaythai Şampiyonasında zirvede olacağımıza inanıyorum. Bu vesileyle şampiyonaya ev sahipliği yapan Mersin Üniversitesi Rektörlüğüne, Federasyonlarımıza, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na, emek veren organizasyon görevlilerine, katkı sunan herkese teşekkür ederim.” dedi.

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Hasan Yıldız da muaythai sporunun her gün daha da geliştiğini, Dünya ve Avrupa şampiyonu sporcular yetiştirdiklerini söyledi. Bu başarıların kazanılmasında düzenlenen şampiyonaların büyük bir katkısı olduğunu belirten Yıldız, gelişime ve başarıya olan katkılarından dolayı Üniversitemize, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’na ve sporcularımız ile antrenörlere teşekkürlerini iletti.

Açılış seremonisinden sonra şampiyona müsabakaları başladı. Şampiyonada Üniversitemizi temsil eden ve dereceye giren sporcularımız ise şu şekilde:

  • Umut Eryılmaz A Division +91 kg 1. (Türkiye Şampiyonu)
  • Ömer Faruk Yabaş B Division 71 kg 1. (Türkiye Şampiyonu)
  • Samet Yaman B Division 67 kg 1. (Türkiye Şampiyonu)
  • Oğulcan Demirhan A Division 71 kg 2. (Türkiye İkincisi)
  • Hasan Gündüz A Division 67 kg 4. (Türkiye Üçüncüsü)

Üniversitemiz takımı aldığı bu derecelerle; erkeklerde B Division’da Şampiyon, A Division’da 3. olarak iki kupa kazanma başarısı gösterdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2024-02-27 13:01:08
  • 620